Ar vyro barzdos ilgis ir tankumas atspindi jo seksualinę ištvermę? 2018-11-12 / admin

Žinant, jog pagrindinis vyriškumo hormonas testosteronas yra atsakingas už kūno plaukuotumą ir seksualinį pajėgumą,  ryšys tarp veido plaukų vešlumo ir asmens seksualumo būtų logiškas. Mokslinių tyrimų, kuriuose tokia hipotezė būtų aiškiai patvirtinta, ar atmesta, mes neradome. Taigi, kol kas pagal vyriškio veido plaukus nesiūlome spręsti nei apie jo penio dydį, nei apie seksualumą, tačiau tik kol kas! Mes dar pažiūrėsim! O kol kas, socialinės apklausos signalizuoja: moterų dėmesį greičiau atkreipia vyrai stilingomis barzdomis, o patys vyrai pavydi vieni kitiems vešlių barzdų!

 

 

 

ŠIEK TIEK ISTORIJOS. Pirmojo pasaulinio karo metais kareiviai privalėjo skustis, nes barzda trukdė tinkamai užsidėti dujokaukę. Po karo kareiviai grįždavo namo švariai nusiskutę. Per Antrąjį pasaulinį karą madingi buvo tik „šepetėliniai“ ūsai po nosimi. Visais laikais barzdos ir ūsų stilių diktavo įvairūs įtakingi asmenys: karaliai, politikai ar dvasininkai. Stilius rodė socialinį statusą arba religinę priklausomybę. Prasidėjus  21 amžiui, vešlios barzdos paprastai asocijavosi su žmonėmis, kurių nesutinkame kasdien – baikeriais ar kalnuose gyvenančiais vyrais. Tačiau dabar vešlios barzdos vėl tapo madingos, išreiškiančios vyrų ekstravaganciją ir pabrėžiančios originalų stilių.

 

LUMBERSEKSUALAI – MIESTO MEDKIRČIAI. Susipažinkime su lumberseksualais – kitokiais didmiesčių (Niujorkas, Paryžius, Londonas ir etc.) gyventojais, pasižyminčiais keistais ir (arba) ekstravagantiškais barzdų ir ūsų stiliais. Barzdos ir ūsai dabar yra itin madingi. Tai, kas prieš 5–10 metų mus stebindavo, dabar atrodo įprasta, ir nesvarbu, ar tai yra medkirčio barzda, ar sulipinti ilgi ūsai riestais galiukais. Žmonės netgi mokosi tinkamai prižiūrėti savo veido plaukus, kad barzdos forma atitiktų jų galvos geometriją. Pasirinkdami ūsų ar barzdos stilių, atskleidžiame tam tikras savo asmenybės savybes ir bruožus, kad jie išsiskirtų iš kitų. Pažiūrėkime, ką jūsų veido plaukai sako apie jus.

 

EKSPERTO NUOMONĖ. Pažiūrėkime, ką sako ekspertai apie jūsų veido plaukus. Šįkart pasirinkome Allano Peterkino (JAV) įžvalgas, kurias jis dėsto knygose „Barzdotas džentelmenas: veido skutimo stiliaus vadovas“ ir „Tūkstantis barzdų: veido plaukų kultūros istorija“. A. Peterkinas teikia konsultacijas didžiausiems veido ir plaukų priežiūros priemonių gamintojams „Braun“, „Philips“, „Uniliver“ ir teisėjauja Pasaulio barzdų ir ūsų čempionatuose, tad galime juo pasitikėti.

Peterkinas teigia, kad šiais laikais vyrai pasirinkdami barzdos ar ūsų stilių gali atskleisti savo asmenybę. Šiuolaikinės veido plaukų mados paprastai yra žaismingos, maištingos ir seksualios, tačiau niekada negali žinoti, ką konkretus vyras iš tiesų nori pasakyti ar išreikšti, nebent paklaustumėte jo paties, su kuo jam asocijuojasi jo barzda ar ūsai. „Kiti žmonės skaito jūsų veidą pagal savo pačių asociacijas. Aš galiu matyti Kalėdų Senį, o jūs – Šėtoną!” – sako A. Peterkinas.

ŪSAI. Mums pažįstamas šis stilius, kuris pastaruosius kelerius metus vėl sulaukia daug pripažinimo. Taigi, ką jis sako? „Paprastai ūsus augina laisvos dvasios žmonės, – sakė Peterkinas, –kuriems nerūpi, ar jums jų ūsai primena niekšą, ar seksualiai neaiškią asmenybę (dėl asociacijų su svingeriais, pornografijos žvaigždėmis, kvailiais, gėjais ir biseksualais, kurios paplito aštuntajame dešimtmetyje). Ūsus turintis žmogus tikisi, kad jo ūsai padės jam lengviau užmegzti pokalbius.“

 

SMAKRO JUOSTELĖ. Peterkinas teigia, kad šio tipo barzdos stilius yra atėjęs iš senų laikų. Tokia barzda žmonėms paprastai asocijuojasi su amišais (uždara religinė bendruomenė) arba filmo „Žvaigždžių kelias“ gerbėjais. Jei jums tokios asociacijos tinka, tuomet – pirmyn. Vis dėlto Peterkinas pabrėžė, kad dauguma vyrų neatrodo labai patraukliai su tokia barzda, jei jie nepriklauso toms grupėms.

 

TRIJŲ DIENŲ BARZDA. „Kelias dienas neskusta, bet gerai prižiūrėta barzda tinka beveik kiekvieno vyro veidui, todėl šiuo metu tai yra populiariausias stilius tarp vyrų“, – teigė Peterkinas. Moterys, žiūrėdamos į vyrą su kelių milimetrų barzdele, jame mato vyriškį, su kuriuo nebus nuobodu – plaukuotumą palaikantis hormonas testosteronas tarsi užsimena apie jėgą ir seksualumą, o kelių dienų barzdėlė atrodo lyg pamiršimas nusiskusti, sutikite – žaisminga ir seksualu.

 

VEŠLI BARZDA. O, taip – dažnai matomas vaizdas Brukline (Niujorkas, JAV). Kažkada buvęs būdingas tik medkirčiams ar laukinėje gamtoje gyvenantiems vyrams, šis stilius grįžo su trenksmu. Kaip sakė Peterkinas, dabar mums tokia barzda asocijuojasi su hipsteriais, profesoriais arba kalnuose gyvenančiais vyrais. Nesam tikri, ar ji tinka kiekvienam vyrui, tačiau akivaizdu, kad šiuo metu tokios barzdos yra gana labai populiarios.

 

OŽIO BARZDELĖ. „Tai buvo populiariausias stilius, kai paskutiniojo XX a. dešimtmečio viduryje atėjo mada auginti veido plaukus“, – priminė barzdų istoriją Peterkinas. – Tuo metu tokio tipo barzdelės buvo auginamos visame pasaulyje ir ilgainiui gerokai pabodo, tačiau jos vis dar populiarios tarp kaimuose, užmiesčiuose bei JAV vakaruose gyvenančių vyrų.“ Beje, nepamirškime ir širdžių aktoriaus  – Bredo Pito.

 

KAKLO BARZDA. Kai kuriems iš jūsų šis barzdos stilius gali būti negirdėtas. „Ne itin patraukli barzda – daugeliui vyrų tai yra per daug plaukų“, – sakė Peterkinas. – Tačiau sveikinu vyrus, kuriems pavyksta su tokia barzda atrodyti stilingai!“ Nesu tikras, ar man yra tekę kada nors sutikti tokį, kuris galėtų taip atrodyti, tačiau visada yra viltis!

 

 

BARZDŲ MADA – AUGANTI? Peterkinas teigia, kad istoriškai veido plaukų auginimas yra ciklinis reiškinys – populiarumui pasiekus piką, vėl grįžtama prie švariai nuskusto veido ir taip ciklas kartojasi. O kaip gi dabar? Ar barzdų populiarumas jau pasiekė populiarumo viršūnę? Barzdų mėgėjai gali nurimti – dar 5 metus barzdų populiarumas augs, tad puiki proga pasirinkti ūsų ar barzdos stilių ir taip išsiskirti iš kitų. Peterkinas teigia, jog nepaisant nueinančios, ar ateinančios barzdų mados, trijų dienų barzda taip pat išliks populiari, nes gerai prižiūrima ji visada atrodė ir atrodo super gerai.

 

 

Kaip Peterkinas rašė savo knygoje  „One Thousand Beards: A Cultural History of Facial Hair“, priešistoriniuose urvų piešiniuose yra vaizduojami Akmens amžiaus žmonės, pešantys savo veido plaukus su jūrų kriauklėmis, o tai reiškia, kad pasirinkimas auginti barzdą, ją dailinti yra senas, kaip pati žmonija.

 

SKUSTIS AR AUGINTI? Na ir pabaigai šiek tiek statistikos ir apmąstymų: vidutinis amerikietis kas rytą švariai glemždamas  veido plaukus praleidžia 3 350 valandų per savo gyvenimą! Suprantama, jog dabartinių vyrų norai auginti barzdas turi ne tik saviraiškos ir originalumo siekius, bet ir racionalų pagrindą – sutaupyti laiko. Taigi, jei norite būti vyriški, stilingi ir sutaupyti laiko ryte – pradėkite auginti barzdą. Pradžioje reikės skirti šiek tiek laiko – panaršyti internete koks barzdos stilius jums patinka ir pasirinkti kelias priemones veido plaukų priežiūrai. Užtikriname, jog barzdos priežiūra yra labai maloni – keli lašai kvepiančių aliejų mišinio ir švelnūs brūkštelėjimai barzdos šepečiu, nuo kvapo ir šukavimo išsiskirs hormonas oksitocinas – meilės ir malonumo hormonas. Taigi, pora minučių malonumo ir jūs jau pasiruošęs – kvepiantis, stilingas ir vyriškas!

 

 

 

Straipsnį parengė Manly-womanly komanda pagal:

  1. „The Bearded Gentleman: A Style Guide to Shaving Face“
  2. „One Thousand Beards, A Cultural History of Facial Hair“
  3. https://uk.askmen.com/
  4. https://www.artofmanliness.com